Aktualności

Mocna strona kleju


Firma FAST nie produkuje klejów do płytek, produkujemy kleje do płytek przystosowane do odpowiednich zastosowań, do oczekiwań naszych Klientów. Profesjonaliści doceniają naszą pracę. Wprowadzenie, za  klasyfikacjami, europejskiego podziału i zdefiniowanie klas klejów do płytek oraz innych produktów cementowych było krokiem milowym uporządkującym rynek klejów do płytek

 

Co stanowi o jakości i cenie produktu?

Nawet w najtańszych klejach cementowych, FAST utrzymuje bardzo wysokie ilości chemii, proszków redyspergowalnych. O cenie produktu stanowi zawartość chemii. Koszt cementu, piasku i opakowania jest porównywalny w każdej firmie i stanowi niewielką część ceny wyrobu. Koszt chemii w zaprawach klejowych, klejach cementowych, wylewkach, tynkach mineralnych to 50 do 90% wartości produktu.

Po co ta chemia w wyrobach budowlanych, kiedyś jej nie było i było dobrze. Dlaczego normy wprowadzają podział klejów cementowych do płytek na klasy? Dlaczego nie ma jednego kleju uniwersalnego? Dlaczego systemy dociepleń podzielono na klasy? Paradoksalnie dlatego, aby było taniej, aby odpowiedni klej dopasować do właściwych zastosowań, aby zamiast ton stosować kilogramy, aby tynk o geubości 1 mm zastąpił 15 mm wyprawę tynkarską, aby lepiej chronił, był wytrzymalszy na obciążenia. Firma FAST nie produkuje klejów do płytek, produkujemy kleje do płytek przystosowane do odpowiednich zastosowań, tynki dopasowane do oczekiwań Klientów. Profesjonaliści doceniają naszą pracę. Wprowadzenie, za normami i klasyfikacjami, europejskiego podziału i zdefiniowanie klas klejów do płytek i innych produktów cementowych było krokiem milowym uporządkującym rynek klejów do płytek, klejów do dociepleń i innych. Profesjonaliści mogą porównać nasze kleje w danej klasie z klejami konkurencji i wykazać ich wyższość. Od czasu wprowadzenia i upowszechnienia klasyfikacji i definiowalności, systematyki klejów, firmy oferujące markowe produkty mogą bronić się przed zalewem bylejakości.

Szukacie oznaczeń C1, C2T, C2TE S1, C2FT S1 i innych. Porównajcie kleje firmy FAST w swoich klasach z klejami konkurencji. Nie mamy się czego wstydzić. 

autoryzowany FAST dystrybutor