Aktualności

Elewacja ważna sprawa ...

Myślisz o nowej fasadzie?


Zastosuj tynki czy farby elewacyjne o takich cechach jak:
  • wodoszczelność,
  • odporność na warunki atmosferyczne i UV,
  • paroprzepuszczalność.
Idealne są produkty siloksanowe bądź silikonowe - z „efektem antyroszeniowym”. Oznacza to pełną ochronę mikrobiologiczną- zabezpiecza przed rozwojem glonów i grzybów, a to pozwala utrzymać elewację dłużej w czystości. Kolory dobieraj  pamiętając, że na dużej powierzchni kolor wydaje się intensywniejszy, a struktura tynku i sąsiedztwo innych barw optycznie zmienia odcień i nasycenie. Jasne,  pastelowe kolory na elewacji są mniej ryzykowne niż barwy intensywne, które lepiej stosować na mniejszych płaszczyznach lub przy wykańczaniu detali.
 
Jeśli czeka cię ocieplenie domu, warto wiedzieć, że systemy ociepleniowe powinny być komponowane z produktów tego samego producenta.  Wtedy mamy pewność, że poszczególne warstwy są dobrze dobrane i będą ze sobą dobrze współpracowały.

Grubość izolacji między 10 a 16 cm jest wystarczająca dla typowych ścian zewnętrznych. Na grubości izolacji nie warto oszczędzać, lecz  nadmierny przyrost grubości może jednak nie być uzasadniony ekonomicznie. Do wykończenia ścian stosujemy tynki strukturalne wybranego typu o fakturze kornika, baranka lub tynki żywiczne-mozaikowe.

Stosując te zalecenia uzyskamy mikroklimat w budynku, mający wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie.

I jeszcze jedno-wybór dobrej, sprawdzonej firmy wykonawczej to recepta na końcowy efekt zarówno estetyczny jak i oszczędnościowy -wynikający z ocieplenia 
autoryzowany FAST dystrybutor